SEO Teknikleri ile internette para kazanma yolları

Evet arkadaşlar bu yazımızda da  seo teknikleri kullanmanın  internetten para kazanmanın yollarında ne gibi etkileri olacak bu konuyu ele almaya çalışacağız.

SEO tekniklerini, Türkçe ifade etmek gerekirse arama motoru optimizasyonu tekniklerini arama motorlarında yapılan arama sonuçlarında ilk sıralarda çıkmak için yapılan düzenlemeler daha doğrusu tüm uğraşlar olarak tanımlanabiliriz.

Örnek vermek gerekirse benim bu bloğu açmamın ve bu yazıları yazmamın ana sebebi internet para kazanma yolları, internette para kazanmak gibi anahtar kelimelerde sayfalarımı üst sıraya taşıyarak reklam geliri elde etmek istememdir. Zaten tamamen yardımsever kişileri saymazsak hepimizin ortak amacı budur herhalde. 

22 Ocak 2018 itibari ile bloğumuz internette para kazanma yolları ve türevleri gibi anahtar kelimelerde çıkmamaktadır bakalım bu yazılarımızla arama sonuçlarında zamanla nereye geleceğiz göreceğiz bakalım, kısacası internetten öğrendiğimiz seo teknikleri bakalım işe yarayacak mı ? 

İnternette yazan seo tekniklerini bu blogda uygularken internetten para kazanma yolları gibianahtar kelimeleri de araya sıkıştırmaya çalışacağım bazı cümleler anlamsız gelirse anahtar kelimeleri araya sıkıştırmak için yaptığımı farkedersiniz zaten :) 

Şimdi başlayalım ileride internette para kazanmak için işimize yaracağını düşündüğümüz internette gezen ve herkesçe rahatlıkla bulunabilecek seo tekniklerine :

internette para kazanma yolları ve seo teknikleri

İNTERNETTE PARA KAZANMA İÇİN SEO TEKNİKLERİ


1.Domain adınız : işin uzmanları bulunmak istediğiniz anahtar kelimelerin alan adınızda geçmesinin, aranan anahtar kelime sonuçlarında daha ön sıralarda çıkma ihtimalinizin yükseleceğini, yani seo için yararlı olduğunu söylemektedirler. 

Mesela eğer ben internette para kazanma yolları alan adını alsaydım sitem daha üst sıralarda çıkar mıydı bilmiyorum fakat bu anahtar kelimede ilk sırada çıkan site de farklı bir isme sahip.Bizde bekleyelim görelim ileride ne olacak..

2.Anahtar kelimeler : Uzmanlar anahtar kelimelerinizin ilgili sayfanızdaki toplam kelimelerin sayısına oranının ortalama %5 ve %6 olması gerektiğini söylemektedirler, yani ben bu yazımda internette para kazanma yolları kelimelerini bu oranda tutmaya çalışacağım 

3.Alan adınızın yaşı : Bu konu arama sonuçlarındaki sıralamanızı etkilemiyor diyenler olsa da ,  herhangi kelime de google arama sonuçlarında ilk sıralarda çıkan sitelerin geçmişlerini sorguladığınızda çoğu alan adının en az 5 yaşında olduğunu görürsünüz ve ayrıca bu alan adının kaç yıllığına alındığının da önemli olduğunu söyleyenler var , açıklamaları ise google algoritmasının  uzun süreli alınan bir alan adının ciddi bir proje için kullanacağına karar verdiği ve bu yüzden uzun süreli tescil edilen alan adlarına daha fazla değer vererek bunları arama sonuçlarında daha üst sıralara taşıdığı düşünülmektedir.

4.Backlinkler : arkadaşlar backlink kısaca herhangi başka bir siteden sizin sitenize verilen bağlantılardır ,html etiketiyle örnekteki gibi verilir.örnek : < a href=”http://vikicik.com”>internette para kazanma yolları</a>.

Üstteki örneğimize baktığımızda internetten para kazanma yolları yazarak html etiketi denilen kodların içine  a href’den sonra hangi sayfamıza bağlantı vereceksek onu yazıyoruz ve büyüktür ifadesinden sonra hangi kelime veya kelimeler üzerinden bağlantı vereceksek onu yazıyoruz .

Backlink verirken dikkat edilecek önemli noktalar ise (tabi backlink almak kolay değildir) , backlink alacağınız sitenin içeriği sizinkine benzer olursa daha iyi olur , ve ayrıca backlink vereceğiniz siteler abuk subuk siteler olmasın , mesela .edu (bu uzantıyı üniversitelerin websiteleri kullanır) uzantılı sitelerden , wikipedia gibi otoriter sitelerden backlink almak sitenize için çok yararlı olacaktır.

Kısacası arkadaşlar kaliteli sitelerden sizin sitenize verilen bağlantılar google’ın gözünde sizin sitenizin de değerini artırarak sizi arama sonuçlarında daha üst sıralarda yer almanızı sağlayacaktır.Bu da internette para kazanmak için yararlı olacaktır.

5.Sosyal medya bağlantıları : facebook,twitter, linkedin,tumblr gibi sosyal ortamlarda  sitenizin ya da sayfalarınız bağlantısını içeren  yazılarınızın paylaşımları , google tarafından değerli görülmektedir , google tarafından değerli görülmesi de internetten para kazanma ihtimalimizi artıracaktır.

6.Yazılarınızın uzunluğu ve biçimi :uzmanlar sitenizde paylaşacağınız makalenin uzunluğunun en az 400 kelime olmasını ve yazılarınızı paragraf paragraf ayırarak  yani uzun cümleleri bölerek yazmanızı önermektedirler.


Devam edecek..

Yorumlar